Kaip valyti ir prižiūrėti matinius paviršius?

2020-12-01

Jei norime, kad mūsų daiktai ilgai ir tinkamai  tarnautų, labai svarbu juos tinkamai prižiūrėti. Rekomenduojame vadovautis EGGER gamintojo instrukcija, kaip valyti EGGER matinius paviršius.

Svarbu, kad paviršiai būtų valomi tik minkšta, drėgna šluoste. Jokiomis aplinkybėmis negalima naudoti abrazyvinių medžiagų arba miltelių, metalinių kempinėlių, poliruoklio, skalbiamųjų miltelių, baldų valiklių, baliklių, rūgštinių valiklių ar garų valymo įrangos. Šių atsargumo priemonių reikia paisyti, kadangi nuo abrazyvinių valiklių, aštrių kempinių ar indų plovimo šluosčių, jei valoma per stipriai, ant paviršiaus, lieka ryškios dėmės, kurios sugadina paviršių ir jų nebegalima pašalinti. Riebalų likučiai taip pat turėtų būti pašalinti kuo greičiau (per 48 valandas), nes paviršius gali būti pažeistas, jei per ilgai juos paliksite. Riebalus nuo plokštės galima valyti Hraniclean 01 nuriebalintoju, po to dar kartą nuvalyti drėgna šluoste ir atnaujinti Hraniclean 08 valikliu.  Hraniclean 08 – tai valiklis, kurį turėtų turėti kiekvienas savo namuose baldų priežiūrai. Valiklis puikiai susidoroja ne tik su purvu, pirštų atspaudais bei riebalais, bet ir padės pašalinti klijų lydalų, popierinės lipnios juostos ar  popierinių etikečių likučius. Valiklį galite įsigyti ir mūsų parduotuvėje. 

Nešvarumų nuvalymo galimybės priklauso nuo užterštumo:

  • Lengvas, neįsisenėjęs užterštumas - Nuvalykite popieriniu rankšluosčiu, minkštu švariu audeklu (sausu ar drėgnu) arba kempine. Jeigu valote drėgnu audeklu, nusausinkite sugeriamuoju popieriniu rankšluosčiu ar mikropluošto šluoste.
  • Šiek tiek įsisenėjęs užterštumas -  Nuvalykite šiltu vandeniu, švariu skuduru ar mikropluošto šluoste, minkšta kempine arba švelniu šepečiu. Naudokite įprastus buitinius valiklius arba muilus, kuriuose nėra abrazyvinių dalelių. Tada nuvalykite švariu vandeniu ir pašalinkite visus ploviklio pėdsakus, kad išvengtumėte dryžių. Nusausinkite paviršių švariu, sugeriančiu audiniu arba popieriniais rankšluosčiais.
  • Kaip išvengti dryžių -  Valant paviršių organiniais tirpikliais, šaltu vandeniu ir senomis šluostėmis, dažnai susidaro dryžiai. Kad valant nesusidarytų dryžių, rekomenduojama paviršių nuvalyti šiltu vandeniu ir nusausinti popieriniais rankšluosčiais arba mikropluošto šluostėmis.

Jokiomis aplinkybėmis negalima naudoti šių valymo priemonių:

  • ploviklių ir abrazyvinių medžiagų (abrazyvinių miltelių, aštrių kempinių, metalinių kempinėlių);
  • poliruoklių, skalbimo miltelių, baldų valiklių, baliklių;
  • stiprių rūgštinių valiklių ir druskos rūgšties;
  • garų valymo įrangos.

   Dėmesio! Pirmą kartą naudodami valymo priemonę, išbandykite ją mažiau matomoje vietoje ir nedideliame plote, kad įsitikintumėte, jog ji yra tinkama.

Kasdienio naudojimo patarimai:

  • Nepjaustyti, netrankyti aštriais daiktais matinių pavišių.
  • Vengti dėti ant matinio paviršiaus karštus indus, tokius kaip keptuvės, puodai, arbatinukai. 
  • Išsiliejus skyščiui nedelsiant išvalyti, ypač tose vietose, kur yra sujungimai.

Primename, kad EGGER stalviršiai ir baldinės plokštės turi antibakterinę dangą, ant kurios nesidaugina bakterijos, jei yra periodiškai valoma ir dezinfekuojama.