Kaip valyti ir prižiūrėti "PerfectSense" paviršius?

2020-12-01

„PerfectSense“ plokštės yra pagamintos MDF plokštės pagrindu (atitinka E1 ir CARB2 / TSCA standartus), padengiant jas melamino sluoksniu ir novatorišku laku, taip gaunant ypač lygų ir atsparų paviršių. „PerfectSense“ yra dviejų tipų – blizgus, ypač lygus, veidrodinis paviršius (PG) ir aksominio švelnumo, lygus paviršius (PM) ant kurio nelieka pirštų antspaudų. ST9 yra standartinė plokštės tekstūra.

Svarbu, kad paviršiai būtų valomi tik minkšta, drėgna šluoste. Jokiomis aplinkybėmis negalima naudoti abrazyvinių medžiagų arba miltelių, metalinių kempinėlių, poliruoklio, skalbiamųjų miltelių, baldų valiklių, baliklių, rūgštinių valiklių ar garų valymo įrangos. Šių atsargumo priemonių reikia paisyti, kadangi nuo abrazyvinių valiklių, aštrių kempinių ar indų plovimo šluosčių, jei valoma per stipriai, ant paviršiaus lieka ryškių dėmių, kurios sugadina paviršių ir jų nebegalima pašalinti. Riebalų likučiai taip pat turėtų būti pašalinti kuo greičiau (per 48 valandas), kad ilgam palikti ant paviršiaus jo nepažeistų. Taip pat išsiliejusius skysčius reikia kuo greičiau ir labai kruopščiai nuvalyti, ypač prie sujungimų. Nepamirškite po drėgno valymo paviršius nusausinti popieriniu rankšluosčiu ar sausa medvilnine šluoste. Riebalus nuo plokštės galima valyti Hraniclean 01 nuriebalintoju, po to dar kartą nuvalyti drėgna šluoste ir atnaujinti Hraniclean 08 valikliu. Hraniclean 08 – tai baldų priežiūros valiklis, kurį turėtų turėti kiekvienas savo namuose. Valiklis puikiai susidoroja ne tik su purvu, pirštų atspaudais bei riebalais, bet ir padeda pašalinti klijų lydalų, popierinės lipnios juostos ar popierinių etikečių likučius. Valiklį galite įsigyti ir mūsų parduotuvėje.

Nešvarumų nuvalymo galimybės priklauso nuo užterštumo:

  • Lengvas, neįsisenėjęs užterštumas - Nuvalykite popieriniu rankšluosčiu, minkštu švariu audeklu (sausu ar drėgnu) arba kempine. Jeigu valote drėgnu audeklu, nusausinkite sugeriamuoju popieriniu rankšluosčiu ar mikropluošto šluoste.
  • Šiek tiek įsisenėjęs užterštumas - Nuvalykite šiltu vandeniu, švariu skuduru ar mikropluošto šluoste, minkšta kempine arba švelniu šepečiu. Naudokite įprastus buitinius valiklius arba muilus, kuriuose nėra abrazyvinių dalelių. Tada nuvalykite švariu vandeniu ir pašalinkite visus ploviklio pėdsakus, kad išvengtumėte dryžių. Nusausinkite paviršių švariu, sugeriančiu audiniu arba popieriniais rankšluosčiais. Nepalikite jokių ant paviršiaus užpurkštų cheminių valiklių, jie gali pažeisti paviršių.
  • Kaip išvengti dryžių - Valant paviršių organiniais tirpikliais, šaltu vandeniu ir senomis šluostėmis, dažnai lieka dryžių. Kad valant nesusidarytų dryžių, rekomenduojama paviršių nuvalyti šiltu vandeniu ir nusausinti popieriniais rankšluosčiais arba mikropluošto šluostėmis.

CHEMINIS ATSPARUMAS

Ant „PerfectSense“ paviršiaus EGGER atliko bandymą su kasdien naudojamomis cheminėmis medžiagomis. Cheminė medžiaga buvo uždedama tiesiogiai ant „PerfectSense“ paviršiaus, po to nuvaloma ir vertinamas rezultatas. „PerfectSense“ lakuotos plokštės yra labai atsparios dažniausiai naudojamoms cheminėmis medžiagomis (1B streso grupė). Rezultatus galite matyti 1 lentelėje.

1 lentelė. Paviršiaus bandymai pagal EN 12720: 2009-07

Testuojama medžiaga Laikymo laikas

Rezultatas

(nuo 1 iki 5)

Acto rūgštis 1 val. 5
Citrinų rūgštis 1 val. 5
Amoniakas 2 min. 5
Etilo alkoholis 1 val. 5
Raudonas vynas 6 val. 5
Alus 6 val. 5
Kola 16 val. 5
Kava 16 val. 5
Juoda arbata 16 val. 5
Juodųjų serbentų sultys 16 val. 5
Kondensuotas pienas 16 val. 5
Vanduo 16 val. 5
Benzinas 2 min. 5
Acetonas 10 sek. 5

Etilacetatas

10 sek. 5
Sviestas 16 val. 5
Alyvuogių aliejus 16 val. 5
Garstyčios 6 val. 5
Svogūnai 6 val. 5
Dezinfekcinis skystis 10 min. 5
Buitinis valiklis 1 val. 5

 

Jokiomis aplinkybėmis negalima naudoti šių valymo priemonių:

  • ploviklių ir abrazyvinių medžiagų (abrazyvinių miltelių, aštrių kempinių, metalinių kempinėlių);
  • poliruoklių, skalbimo miltelių, baldų valiklių, baliklių;
  • stiprių rūgštinių valiklių ir druskos rūgšties;
  • garų valymo įrangos.

Dėmesio! Pirmą kartą naudodami valymo priemonę, išbandykite ją mažiau matomoje vietoje ir nedideliame plote, kad įsitikintumėte, jog ji yra tinkama.

Kasdienio naudojimo patarimai:

  • Nepjaustyti, nedaužyti „PerfectSense“ paviršių aštriais daiktais.
  • Vengti dėti ant matinio paviršiaus karštus indus, tokius kaip keptuvės, puodai, arbatinukai.
  • Išsiliejusį skystį nedelsiant išvalyti, ypač tose vietose, kur yra sujungimai.

Šios rekomendacijos taikomos „PerfectSense Matt“ (PM) ir „Gloss“ (PG) paviršiams, kurie turi savitą išvaizdą, ir kad šias savybes palaikyti, siūlome laikytis gamintojo rekomendacijų. Svarbu paminėti, kad ant tamsių paviršių kasdieniai naudojimo požymiai bus matomi labiau nei ant šviesių dekorų. „PerfectSense“ efektas yra toks pat tiek šviesių, tiek tamsių dekorų, bet ant tamsių dekorų dėmės ir pirštų antspaudai vizualiai išryškėja daug stipriau. „PerfectSense“ lakuotos plokštės atitinka itin aukštus AMK („Arbeitsgemeinschaft Die Moderne Küche e.V.“) ir Europos standartų reikalavimus. Ant EGGER stalviršių ir baldinių plokščių antibakterinės dangos nesidaugina bakterijos, jeigu dangos yra periodiškai valomos ir dezinfekuojamos.