Kaip valyti ir prižiūrėti matinius ir blizgius "PerfectSense" paviršius?

2024-04-14

„PerfectSense“ plokštės yra pagamintos MDF plokštės pagrindu (atitinka E1 ir CARB2 / TSCA standartus), padengiant jas melamino sluoksniu ir novatorišku laku, taip gaunant ypač lygų ir atsparų paviršių. „PerfectSense“ yra dviejų tipų – blizgus, ypač lygus, veidrodinis paviršius (PG) ir aksominio švelnumo, lygus paviršius (PM), ant kurio nelieka pirštų antspaudų. ST9 yra standartinė plokštės tekstūra.

Svarbu, kad paviršiai būtų valomi tik minkšta, drėgna šluoste. Jokiomis aplinkybėmis negalima naudoti abrazyvinių medžiagų arba miltelių, metalinių kempinėlių, poliruoklio, skalbiamųjų miltelių, baldų valiklių, baliklių, rūgštinių valiklių ar garų valymo įrangos. Šių atsargumo priemonių reikia paisyti, kadangi nuo abrazyvinių valiklių, aštrių kempinių ar indų plovimo šluosčių, jei valoma per stipriai, ant paviršiaus lieka ryškių dėmių, kurios sugadina paviršių ir jų nebegalima pašalinti. Riebalų likučiai taip pat turėtų būti pašalinti kuo greičiau, kad ilgam palikti ant paviršiaus jo nepažeistų. Taip pat išsiliejusius skysčius reikia kuo greičiau ir  kruopščiai nuvalyti, ypač prie sujungimų. Nepamirškite po drėgno valymo paviršius nusausinti popieriniu rankšluosčiu ar sausa medvilnine šluoste.

Nešvarumų nuvalymo galimybės priklauso nuo užterštumo:

  • Lengvas, neįsisenėjęs užterštumas – nuvalykite popieriniu rankšluosčiu, minkštu švariu audeklu (sausu ar drėgnu) arba kempine. Jeigu valote drėgnu audeklu, nusausinkite sugeriamuoju popieriniu rankšluosčiu ar mikropluošto šluoste.
  • Šiek tiek įsisenėjęs užterštumas – nuvalykite šiltu vandeniu, švariu skuduru ar mikropluošto šluoste, minkšta kempine arba švelniu šepečiu. Naudokite įprastus buitinius valiklius arba muilus, kuriuose nėra abrazyvinių dalelių. Tada nuvalykite švariu vandeniu ir pašalinkite visus ploviklio pėdsakus, kad išvengtumėte dryžių. Nusausinkite paviršių švariu, sugeriančiu audiniu arba popieriniais rankšluosčiais. Ant paviršiaus nepalikite jokių užpurkštų cheminių valiklių – jie gali pažeisti paviršių.

Kaip išvengti dryžių?

Valant paviršių organiniais tirpikliais, šaltu vandeniu ir senomis šluostėmis, dažnai lieka dryžių. Kad valant nesusidarytų dryžių, rekomenduojama paviršių nuvalyti šiltu vandeniu ir nusausinti popieriniais rankšluosčiais arba mikropluošto šluostėmis.

Nenaudokitei šių valymo priemonių:

  • ·        ploviklių ir abrazyvinių medžiagų (abrazyvinių miltelių, aštrių kempinių, metalinių kempinėlių);
  • ·        poliruoklių, skalbimo miltelių, baldų valiklių, baliklių;
  • ·        stiprių rūgštinių valiklių ir druskos rūgšties;
  • ·        garų valymo įrangos.

Svarbu! Pirmą kartą naudodami valymo priemonę, išbandykite ją mažiau matomoje vietoje ir nedideliame plote, kad įsitikintumėte, jog ji yra tinkama.

Kasdienio naudojimo patarimai:

  • ·        Nepjaustyti, nedaužyti „PerfectSense“ paviršių aštriais daiktais;
  • ·        Nerekomenduojame ant matinio paviršiaus dėti karštų indų, tokių kaip keptuvės, puodai, arbatinukai;
  • ·        Išsiliejusį skystį nedelsiant išvalyti, ypač tose vietose, kur yra sujungimai.

Šios rekomendacijos taikomos matiniams „PerfectSense Matt“ (PM) ir blizgiems „Gloss“ (PG) paviršiams, kurie turi savitą išvaizdą, ir kad šias savybes išsaugoti, siūlome laikytis gamintojo rekomendacijų.

Svarbu paminėti, kad ant tamsių paviršių kasdieniai naudojimo požymiai bus matomi labiau nei ant šviesių dekorų. „PerfectSense“ efektas yra toks pat tiek šviesių, tiek tamsių dekorų, bet ant tamsių dekorų dėmės ir pirštų antspaudai vizualiai išryškėja daug stipriau.

EGGER stalviršiai ir baldinės plokštės pasižymi antibakterinėmis savybėmis, t.y. ant dangos nesidaugina bakterijos, jeigu jos yra periodiškai valomos ir dezinfekuojamos.